تبلیغات

استند موتور قطار
دستگاه آزمایش اکسل
دستگاه پرس 30 تن

استند و موارد استفاده آن

10 / 10
از 1 کاربر

استند موتور ابزاری است که معمولاً برای تعمیر موتورهای بزرگ بنزینی یا گازوئیلی استفاده می شود. استند به صورت ستون سر آزاد حمایت شده است که موتور را در هوا نگاه می دارد بنحوی که تعمیرکار به تمامی سطوح موتور دسترسی داشته باشد. استندها معمولاً چرخ دارند تا بتوان محل آن ها را در کارگاه تغییر داد و به محل های مختلف آزمایش و تعمیر برد. بهترین استند آن است که بتوان موتور را موقعی که بر استند سوار است چرخش داد تا دسترسی به تمام قسمت های موتور یا گیربکس آسان باشد. استندها معمولاً رابط های مختلفی دارند تا برای تعمیر تعدادی از موتورها و گیربکس ها مناسب باشند. استندها را می توان به سه دسته سبک نیمه سنگین و سنگین تقسیم نمود که به ترتیب برای موتور و گیربکس های سبک، نیمه سنگین و سنگین مناسب هستند.

 

استندها معمولاً بر روی صفحه بزرگ فلزی دارای چرخ قرار دارند تا بتوان موتور را در کارگاه حرکت داده و به ایستگاه های مختلف آزمایش و تعمیر برد. بهترین استند موتور آن است که بتوان در حالی که موتور بر روی آن نصب است موتور را روشن نموده و از آن تست عملکرد گرفت.

 

استند موتور معمولاً در ترکیب با موتوردرآر برای بیرون آوردن و نصب موتور در یک خودرو، تعمیر خودرو و انجام تعمیرات استفاده می شود. شرکت نوژن تاژ استند مرکبی تولید نموده است که شامل استند موتور و موتوردرآر است.

ارسال نظر

عنوان نظر : *
نام شما : *
ایمیل :